Remapping

Remapping

 

 

 

winols__Remapping nedir?

Bir çok modern araçta, motorun nasıl çalıştığını etkili bir şekilde kontrol eden bir ECU (Motor Kontrol Birimi) bulunur. Araç teslim edilmeden önce ECU’daki yazılım varsayılana getirilerek motor ayarlanır.  Çünkü otomobil üreticileri araçlarını tüm dünyaya tanıtır. Bu, ECU’daki yazılım ayarlarının farklı iklim, yasalar ve kısıtlamalar ile yakıtların kalitesinin değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.  Araç remapping, temelde bir  ECU aracı üzerinde oluşturulan varsayılan yazılımın değiştirilmesi veya düzeltilmesidir. Yani kısaca,  aracın mevcut yazılımı üzerine yeni bir yazılım sisteminin kurulmasıdır diyebiliriz.

Nasıl çalışır?

Yeniden haritalandırma işleminde bir araç remappi ECU’daki varsayılan olarak ayarlanan yazılımı değiştirir ve otomobillerin genel performansını iyileştirmek için programlanabilen yeni bir yazılım kontrolü ile üzerine yazar. ECU, aslında motorun çalışma şeklini kontrol eden bir program olduğu için, araç remapping olarak bilinir.

Aracınız için istenilen özellikler yeniden planlandığında, ayarlanan yazılım, aracınızın seri portuna (veya OBD portuna) takılır ve daha sonra motor performansını artırmak için yeni versiyonuyla motor haritasının üzerine yazılır. OBD aracılığıyla doğrudan flaş yapabilme özelliği, Tuning ayarlama endüstrisini hızla ilerletti; flaş süreci ile motor üzerindeki sürekli gelişme sayesinde şimdi daha hızlı hale geldi.

Yeni parametre değişikliği ile yazılım üzerinde her devir ve yük durumunda aracın  tork verileri belirlenmiş olur. Performans artışı için  yeni haritalandırma işlemleri  toplam yakıt miktarının değişmesi için  enjektör , turbo , tork gibi çeşitli haritalara uygulanır. Bu haritalar motor kontrol ünitesine  göre farklıdır.

 

 

 

FastRemaps

anaform_

FastRemaps ailesi olarak biz Remapping işlemlerinde profesyonel yazılımları kullandığımız gibi aynı zamanda kendi geliştirmiş olduğumuz yazılımları da kullanmaktayız. Oluşturmuş olduğumuz FastRemaps yazılım sistemi bu yazılımlardan bir tanesidir.

FastRemaps  ismi 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne Marka Tescil işlemleri yapılmış  ve adımıza kaydedilmiştir.

 

 

 

 

nekadarartar_
fast_manager_